PRESS

Näiltä sivuilta löydät Provinssissa esiintyvien artistien promokuvia, kontaktit haastattelupyyntöjä varten sekä festivaalin tiedotteet.

Lehdistökuvia vuoden 2016 Provinssista ladattavissa täältä. Muista mainita kuvaajan nimi käytön yhteydessä. Kuvaajakrediitit löytyvät aina kuvatiedoston nimestä.
 
Tulevathan Provinssin mediatiedotteet sähköpostiisi? Lähetä yhteystietosi osoitteeseen tiedotus@provinssi.fi ja lisäämme sinut postituslistalle.

Festivaalin tiedottajana toimii Johannes Kinnunen (041-5336211, tiedotus@provinssi.fi)

 

Artistien haastattelupyynnöt

ULKOMAISET ARTISTIT:

Airbourne (AU)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

Amaranthe (SWE)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

Anna Järvinen (SWE)
Frontier Promotion / Maiju Asikainen (045-6316728, maiju@frontierpromotion.com)

Architects (UK)
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Black Peaks (UK)
Sony Music / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com) 

Danzig (USA) 
Fullsteam / Minette Ristikari (040-5592698, minette@fullsteam.fi)

Die Antwoord (ZA)
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Ellie Goulding (UK)
Ellie Goulding ei anna haastatteluja. 

Ficke Friends (UK)
Universal / Teea Kasurinen (teea.kasurinen@umusic.com)

The Hives (SWE)
Fullsteam / Minette Ristikari (040-5592698, minette@fullsteam.fi)

In Flames (SWE)
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

The Killers (USA)
Universal / Anniina Baumann (050-3691652, anniina.baumann@umusic.com)

Louis Berry (UK)
Sony Music / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com)

Sabaton (SWE)
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

You Me At Six (UK)
Fullsteam / Minette Ristikari (040-5592698, minette@fullsteam.fi)

 

KOTIMAISET ARTISTIT:

Aivovuoto
Monsp / info@monsp.com

Apulanta
Lotta Lintukangas (050-5377084, lotta.lintukangas@gmail.com)

Arttu Lindeman
Sony / Pirita Pykäläinen (040-8207787, pirita.pykalainen@sonymusic.com)

Astrid Swan
Soliti / Nick Triani (050-5780443, triani.nick@gmail.com)

Battle Beast
Nuclear Blast / Eero Sipilä (press.battlebeast@gmail.com)

Children of Bodom
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

CMX
Sony Music / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

D.R.E.A.M All Day / Esa Nikkilä (046-8510651, esa@allday.fi)

Diablo
Red Berg / Tiina Vuorinen (tiina.vuorinen@redberg.fi)

Disco Ensemble
Fullsteam / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

DJ Kridlokk
Monsp / info@monsp.com

Ellinoora
Warner / Isadora Kamotskin (045-1209931, isadora.kamotskin@warnermusic.com)  

The Empire Strikes
theempirestrikesband@gmail.com

Gasellit
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Haloo Helsinki!
Sony Music / Tommi Saarikoski (040-5327345, tommi.saarikoski@sonymusic.com)

Happoradio
Sony Music / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

The Hearing
Alt Agency / Esa Tontti (044-5631430, esa@altagency.fi)

Huora
Stupido / Jouni Tamminen (050-5506317, jouni@stupido.fi)

Huoratron
Fullsteam / Minette Ristikari (040-5592698, minette@fullsteam.fi)

Iisa
Fried / Jonnaemilia Kärkkäinen (040-7150705, jonnaemilia@fried.fi)

Ikinä
Sony / Pirita Pykäläinen (040-8207787, pirita.pykalainen@sonymusic.com)

Iron Country Sisters
ironcountrysisters@gmail.com

Ismo Alanko yksin
Sony / Sami Rikala (0400-766879, sami.rikala@sonymusic.com) 

Jaakko Aukusti
Vild / Martin Linnankoski (martin@vildmusic.com)

Jaakko Eino Kalevi
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Jenni Vartiainen
Warner / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

JVG
Warner / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

Kaija Koo
Warner Music / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com) 

Kairon; IRSE!
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Kalevauva.fi
kalevauva@gmail.com

Kasmir
Universal / Satu Snellman (040-5088190, satu.snellman@umusic.com)

Klamydia
Tornado Promotions / Timo Niemi (0400-487 715, tornado.promotions@dnainternet.net) 

KUUMAA
Universal / Satu Snellman (040-5088190, satu.snellman@umusic.com)

Lasten Hautausmaa
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Litku Klemetti & Tuntematon Numero
Luova Records / Ville Mäkäräinen (050-4109619, info@luovarecords.com)

Lucas
Sony Music / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com) 

Malamujér
malamujer.bandcontact@gmail.com

Matti Johannes Koivu
M. Dulor / Tuomas Ilmavirta (050 352 9151, tuomas@m-dulor.com)

Mercedes Bentso
bentso.mercedes@gmail.com

Mikko Joensuu
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Mira Luoti
Sony Music / Tommi Saarikoski (040-5327345, mira.luoti@sonymusic.com) 

Moonsorrow
Nuclear Blast / Liina Rislakki (040-7060286, liina.rislakki@sonymusic.com)

Nelli Matula
Rähinä / Jaana Ijäs (jaana@rahina.com)

Oranssi Pazuzu
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Pariisin Kevät
Sony Music / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi) 

Planet Case
planetcaseofficial@gmail.com

Popeda
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Profeetat
Cheek / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)
Elastinen / Essi Kivitie (043-8200997, essi@rahina.com)

Robin
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Salaliitto:
plastic.passion@luukku.com

Samuli Putro
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Sanni
Warner / Isadora Kamotskin (045-1209931, isadora.kamotskin@warnermusic.com)  

Stam1na
Sakara / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

SUAD
Fullsteam Management / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

Suvi Teräsniska
Warner Music / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com) 

Teflon Brothers
Universal / Jannika Nyqvist (040-6842029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Teksti-TV 666
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com) 

Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus
Dex Viihde / Julia Vetter (040-5777809, jutta.vetter@dexviihde.fi)

Tippa-T
PME / Noora Kärki (044-9811633, noora@pmerecords.fi)

Tryer
tryerpunks@gmail.com

Turmion Kätilöt
Osasto-A / Petja Turunen (petja@osastoa.com)

Tuuttimörkö
Monsp / info@monsp.com

Töölön Ketterä
PME / Noora Kärki (044-9811633, noora@pmerecords.fi)

Ultra Bra
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Vesala
Warner / Isadora Kamotskin (045-1209931, isadora.kamotskin@warnermusic.com)  

Vesta
Vild / Martin Linnankoski (martin@vildmusic.com)

Younghearted
Universal / Jannika Nyqvist (040-6842029, Jannika.nyqvist@umusic.com)

Äpärät
Rockhopper / Juha Juoni (juha.juoni@rockhopper.fi)

Provinssin kaikki lipputyypit nyt myynnissä! 

Siirry Provinssin lippukauppaan

20.6.2017
Aluekartta julkaistu

Provinssin aluekartta on julkaistu. Tutustu alueeseen etukäteen tästä.

 


Lue lisää »

19.6.2017
BATTLE BEAST PROVINSSIIN

Aikaisemmin tänä vuonna julkaistulla uutuusalbumillaan "Bringer of Pain" listaykköseksi noussut metallibändi Battle Beast esiintyy Provinssissa t..
Lue lisää »