PRESS

lava

Näiltä sivuilta löydät Provinssissa esiintyvien artistien promokuvia, festivaalin tapahtumakuvia sekä kontaktit haastattelupyyntöjä varten.

Lue uusimmat Provinssi-uutiset 
Provinssissa esiintyvien artistien promokuvia
Provinssi 2018 -tapahtumakuvia mediakäyttöön 

Muista mainita kuvaajan nimi käytön yhteydessä. Kuvaajakrediitit löytyvät aina kuvatiedoston nimestä.

AKKREDITOINTI

Provinssin akkreditointi avautuu jälleen keväällä 2019. 

TIEDOTTEET

Tulevathan Provinssin mediatiedotteet sähköpostiisi? Lähetä yhteystietosi osoitteeseen tiedotus@provinssi.fi ja lisäämme sinut postituslistalle.
Festivaalin tiedottajana toimii Johannes Kinnunen (041-5336211, tiedotus@provinssi.fi).

HAASTATTELUPYYNNÖT

Provinssi-organisaation haastattelupyyntöjä voi tiedustella Johannes Kinnuselta (041-5336211, tiedotus@provinssi.fi)

Artistien haastattelupyynnöt tulee sopia suoraan artistien edustajien kanssa, yhteystiedot alempana tällä sivulla. Provinssin päässä haastatteluasioita koordinoi Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi).

ULKOMAISET ARTISTIT:

Anne-Marie
Warner Music Finland / Karoliina Kanerva (karoliina.kanerva@warnermusic.com, 044- 315 8652)

Behemoth
Nuclear Blast / Silke Yli-Sirniö (silke@nucklearblast.de, 0400 345161)

Bring Me The Horizon
Sony Music / Marjo Nevalainen (marjo.nevalainen@sonymusic.com, 040-724 9570)

Converge
Playground Music / Nick Triani (triani@playgroundmusic.com, 050 5780443)

Cult of Luna
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

Cypress Hill
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

Flogging Molly
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

Haken
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

Lamb of God
Nuclear Blast / Silke Yli-Sirniö (silke@nucklearblast.de, 0400 345161)

Limp Bizkit
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

TesseracT
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

The Prodigy
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

KOTIMAISET ARTISTIT:

Alma
Saara Everi / PME Records (saara@pmerecords.fi, 040 8314224)

Amorphis
Sony Music / Liina Rislakki (liina.rislakki@sonymusic.com, 040 706 0286)

Anna Puu
Universal / Tuula Salminen (tuula.salminen@umusic.com, 040 9011266) 

Anssi Kela
Universal / Tara Kojonen (tara.kojonen@umusic.com, 050 4673269)

Apulanta
Lotta Lintukangas (lotta.lintukangas@gmail.com, 050 537 7084)

Beast In Black
Nuclear Blast / Silke Yli-Sirniö (silke@nuclearblast.de)

Chisu
Warner /Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com, 045 120 9931)

Cledos
Warner / Noora Kärki (noora.karki@warnermusic.com, 044 981 1633)

CMX 
Sony / Sami Rikala (sami.rikala@sonymusic.com, 0400 766 879)

D.R.E.A.M.G.I.R.L.S.
All Day / Einari Stylman (einari@allday.fi, 050 5508761) 

Dj Ibusal
Skorpioni (info@skorpioni.club)

Elastinen
Kaiku Entertainment / Jaana Ijäs (jaana@kent.fi, 050 375 1801)

Ellinoora
Warner / Essi Varila (essi.varila@warnermusic.com, 040 772 7984)

Ellips
Sony / Tommi Saarikoski (tommi.saarikoski@sonymusic.com, 040 532 7345)

Gasellit
Universal / Jannika Nyquist (jannika.nyqvist@umusic.com, 040 6842029)

Gettomasa
All Day / Einari Stylman (einari@allday.fi, 050 5508761)

Henrik!
All Day / Einari Stylman (einari@allday.fi, 050 5508761)

IBE
tino@skorpioni.live

Ismo Alanko
Fullsteam / Katja Vauhkonen (katja@fullsteam.fi, 040 747 9933)

Juha Tapio
Kaiku Entertainment / Jaana Ijäs (jaana@kent.fi, 050 375 1801)

JVG
Warner / Noora Kärki (noora.karki@warnermusic.com, 044 981 1633)

Kingston Wall by JJylli, Kuoppis & VHB
Minette Ristikari (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

Lac Belot
Solina / Tom Riski (tom@solinarecords.com, 040 1711306)

Nykyaika
Minette / Fullsteam (minette@fullsteam.fi, 040 5592698)

Pariisin Kevät
Fullsteam / Katja Vauhkonen (katja@fullsteam.fi, 040 747 9933)

Pää Kii
Stupido / Joose Berglund (joose@stupido.fi)

Ruusut
Fullsteam / Katja Vauhkonen (katja@fullsteam.fi, 040 747 9933)

Sanni
Warner / Noora Kärki (noora.karki@warnermusic.com, 044 981 1633)

Sara
Anniina Pikkumäki (anniina@mellakkahelsinki.fi, 040 5755776)

Sini Yasemin
Universal / Jannika Nyquist (jannika.nyqvist@umusic.com, 040 6842029)

Turmion Kätilöt
Nem Agency / Rowan Rafferty (rowan@nem.fi)

Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani
Universal / Satu Snellman (satu.snellman@umusic.com, 040 5088 190)

Vesala
Warner /Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com, 045 120 9931)

Vesta
Warner /Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com, 045 120 9931)

Ville Valo & Agents
Vallila Music House / Tara Kojonen (tara.kojonen@umusic.com,  050 4673269)

Ville Valoton
Rutilus (info@rutilusmusic.com)

Younghearted
Warner /Aino-Kuutamo Uusitorppa (aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com, 010 8417 538)