PRESS

lava

Näiltä sivuilta löydät Provinssissa esiintyvien artistien promokuvia, festivaalin tapahtumakuvia sekä kontaktit haastattelupyyntöjä varten.

Lue uusimmat Provinssi-uutiset 
Provinssissa esiintyvien artistien promokuvia
Provinssi 2017 -tapahtumakuvia

Muista mainita kuvaajan nimi käytön yhteydessä. Kuvaajakrediitit löytyvät aina kuvatiedoston nimestä.

AKKREDITOINTI

Akkreditointilomakkeeseen tästä.

Tiedotteet

Tulevathan Provinssin mediatiedotteet sähköpostiisi? Lähetä yhteystietosi osoitteeseen tiedotus@provinssi.fi ja lisäämme sinut postituslistalle.
Festivaalin tiedottajana toimii Johannes Kinnunen (041-5336211, tiedotus@provinssi.fi).

Artistien haastattelupyynnöt

Artistien haastattelupyynnöt tulee sopia suoraan artistien edustajien kanssa, yhteystiedot alempana tällä sivulla. Provinssin päässä haastatteluasioita koordinoi Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi).

ULKOMAISET ARTISTIT:

Arch Enemy (SWE)
Sony / Liina Rislakki (040-706 0286, liina.rislakki@sonymusic.com)

Asking Alexandria (UK)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

Basement (UK)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

Biffy Clyro (UK)
Warner/ Karoliina Kanerva (044-3158652, karoliina.kanerva@warnermusic.com)

French Montana (USA)
Sony Music / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com)

The Hunna (UK)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

Madness (UK)
Fullsteam / Minette Ristikari (040-5592698, minette@fullsteam.fi)

Meshuggah (SWE)
Nuclear Blast / Silke Yli-Sirniö (0400-345161, silke@heartagram.com)

Noah Carter (DK)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

The Offspring (USA)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

Prophets of Rage (USA)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com)

PVRIS (USA)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

Run The Jewels (USA)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

The Sounds (SWE)
Minette Ristikari (040-5592598, minette@fullsteam.fi)

Superorganism (UK)
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Volbeat (DK)
Universal / Tuula Salminen (040-9011266, tuula.salminen@umusic.com) 

KOTIMAISET ARTISTIT:

ABREU
Warner / Essi Varila (040-7727984, essi.varila@warnermusic.com)

Adikia
Rutilus Music / info@rutilusmusic.com

Aleksanteri Hakaniemi
Sony/ Sami Rikala (0207 421 500, sami.rikala@sonymusic.com)

Antti Tuisku
Warner / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com)

Atomirotta
Monsp Records (info@monsp.com)

Blind Channel
Ranka Kustannus (toni@thedamager.com)

Cheek
Warner / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

Circle
Ektro Records (ektro.records@dnainternet.net)

Cledos
PME / Noora Kärki (044 9811633, noora@pmerecords.fi)

Disco Ensemble
Fullsteam / Katja Vauhkonen (050-4044573, katja@fullsteam.fi)

Detalji / detaljimusic@gmail.com

Eevil Stöö x Kube
Monsp (info@monsp.fi)

Egotrippi
Liekki Promotion / Nora Norrlin (040-8460116, nora.norrlin@liekkipromotion.com)

Ensiferum
Sony / Liina Rislakki (040-706 0286, liina.rislakki@sonymusic.com)

Erja Lyytinen
Bluesland Productions (bianca@bluesland.fi)

Evelina
Universal / Satu Snelmann (040-5088190, satu.snellman@umusic.com)

Gettomasa
PME / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

Ghost World
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com)

Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?
Vild / Martin Linnankoski (martin@vildmusic.com)

High School Dropouts
Minette Ristikari (040-5592698, minette@fullsteam.fi)

Horte
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com)

Huora / maiju@frontierpromotion.com

Ida Paul & Kalle Lindroth
Warner / Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com)

Isac Elliot
Sony/ Sami Rikala (0207 421 500, sami.rikala@sonymusic.com)

Ilta
Warner / Essi Varila (040-7727984, essi.varila@warnermusic.com)

Jenni Vartiainen
Warner / Inka Laitinen (040-0747229, inka.laitinen@warnermusic.com)

Jess and the Ancient Ones
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com)

Joose Keskitalo
Helmi Levyt / Arwi Lind (helmilevyt@gmail.com)

Juulia
Universal / Satu Snellman (Satu.snellman@umusic.com)

JVG
Warner / Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com)

Karina
Is This Art / Pietari Pyykkönen (pietari@isthisart.fi)

K-X-P
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com)

Kynnet
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com)

Lasten Hautausmaa
Svart / Jukka Taskinen (jukka.taskinen@svartmusic.com)

Laura Moisio
Is This Art / Pietari Pyykkönen (pietari@isthisart.fi)

Lauri Tähkä
Warner / Aino-Kuutamo Uusitorppa (010-8417538, aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com)

Litku Klemetti
Luova Records /Ville Mäkäräinen (050-4109619, info@luovarecords.com)

M
Solina Records (info@solinarecords.com)

Maija Vilkkumaa
Ginger Vine Management / Heta Hyttinen (040-5817575, heta.hyttinen@gingervine.com)

Maj Karma
Sony / Sami Rikala (0207 421 500, sami.rikala@sonymusic.com)

Mara Balls
Stupido (jouni@stupido.fi)

MMSP
Love Is Punk (jansku@loveispunk.fi)

Mokoma
Sakara / Katja Vauhkonen (050-4044573, katja@fullsteam.fi)

Nelli Matula
Kaiku Entertainment / Jaana Ijäs  (050-3751801, jaana@kent.fi)

Olavi Uusivirta
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)

Ona Kamu / pakararecords@gmail.com

Paperi T
Universal / Jannica Nyquist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Pariisin Kevät 
Fullsteam / Katja Vauhkonen (050-4044573, katja@fullsteam.fi)

PastoriPike
Tasoi / Tara Kojonen (050-4673269)

Pikku G
Warner / Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com)

Pimeys
Sony / Liina Rislakki (040-706 0286, liina.rislakki@sonymusic.com)

Pirulainen
Dex Viihde / Jutta Vetter (jutta.vetter@dexviihde.fi)

Pyhimys
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Reino Nordin
PME / Noora Kärki (044 9811633, noora@pmerecords.fi)

Ruusut
Fullsteam / Katja Vauhkonen (050-4044573, katja@fullsteam.fi)

Samuli Edelmann & Orkestra Suora Lähetys
Liekki Promotion / Nora Norrlin (040-8460116, nora.norrlin@liekkipromotion.com)

Scandinavian Music Group
Sony/ Sami Rikala (0207 421 500, sami.rikala@sonymusic.com)

Sonata Arctica
Sony / Liina Rislakki (040-706 0286, liina.rislakki@sonymusic.com)

Stam1na
Sakara Records / Katja Vauhkonen (050-4044573, katja@fullsteam.fi)

Stig Dogg
Warner / Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com)

TIPPA
PME / Noora Kärki (044 9811633, noora@pmerecords.fi)

Tuomari Nurmio & Luupäät
Sony / Sami Rikala (0207 421 500, sami.rikala@sonymusic.com)

Töölön Ketterä
PME / Noora Kärki (044 9811633, noora@pmerecords.fi)

Vesta
Vild / Martin Linnankoski (martin@vildmusic.com)

Vilma Alina
Universal / Jannika Nyqvist (Jannika.nyqvist@umusic.com)

Von Hertzen Brothers
Music Theories Recordings / Nora Norrlin (040-8460116, nora.norrlin@liekkipromotion.com)

Yari
Stupido (jouni@stupido.fi)

Yona
Universal / Tara Kojonen (050-4673269, tara.kojonen@umusic.com)